Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Tamás (Hagymási, Vén)

Kiskunhalas: Gerner - Eugene, SZABÓ, Tóth T. (Farkas), CSIKÓS, SORIN, Kárász, Bogdán, Brindza, Gillich, GOMEZ Edző: Kis Péter

HÍD: Kraft- Csengő, Kovács, Strigencz, Viszmeg (Gyenei), Novotnik, Balázs, Hernády (Vata), Brukner, Szentgyörgyi (Farkas), Szöllősi Edző: Vanó Sándor

Gól: Sorin 2, Brindza, Gomez ill. Szentgyörgyi

Először is gratulálunk a mérkőzésről igazoltan hiányzó Tóth Robinak, aki esküvője miatt nem tudott játszani ezen a találkozón. Sok boldogságot kívánunk az ifjú párnak!
A tavaszi szezon talán legjobb, eredményben mindenképp a legjobb mérkőzését hozta a szombati összecsapás. A HÍD 1 ponttal bajnok lehetett, a Kiskunhalas az elmúlt fordulók gyengébb eredményeit feledtette volna legszívesebben. A vendégek előtt adódott az első lehetőség, a 4. percben eleresztett lövés végül keresztben ment el kapunk előtt. A következő helyzet viszont már csapatunk előtt adódott, mely rögtön gólt is ért. Tóth Tamás indította Csikós, aki szép labdaátvétel és csel után Sorin elé passzolt, akinek ebből a szituációból nem hibázhatott, 1-0.
A 25. perc egyenlítést hozott. Tétováztunk saját 16-osunkon belül, nem tudunk felszabadítani, a lecsorgó labdára Szentgyörgyi érkezik, és 2 méterről egalizál, 1-1.
Nagy taktikai harc folyt a pályán. A kánikulai meleg ellenére nagy iram jellemezte mindkét csapat játékát, sok futás tette élvezetessé szurkolói szemszögből is a játékot. A HÍD középpályán próbált fölénybe kerülni, de tolódással és a területek lezárásával ezt jól akadályozta meg Halas. Ennek köszönhetően az első játékrészben több kapu előtti helyzet nem alakult ki.

A második félidőben változott a játék képe. Átadta a teret és helyet a HÍD, szinte teljesen visszaálltak, megelégedve a döntetlen állással. Jobbára mezőnyjáték volt a jellemző, az ivószünetben Kis Péter edző felhívta játékosai figyelmét, továbbra is szükséges az a fegyelmezett játék, ami addig jellemezte csapatunk. Aztán a hajrá a mienk lett. Annyira próbálta lassítani a játékot a vendégcsapat, hogy egy korszerű, gyors támadásunk végén, amikor Gomez jobb szélen húzta meg támadásunk, beadásáról lemaradtak, pontosabban Brindza érkezett kiválóan, és talált kapuba, 2-1.
Ki kellett nyílni a vizitálóknak, ez pedig kontráknak nyitott lehetőséget. Tavasszal ebben kiválóak voltunk, Gomez, Sorin gyorsasága többször volt már eredményes. A 87. percben épp e két támadónk pontos kontrájának köszönhetően Sorin szerzi meg második gólját. És ekkor még nem volt vége, a hátránytól összeomló HÍD védői között Gomez lépett ki Eugenetól kapott labdával, beállítva a 4-1 -es végeredményt.
Ki kell emelni, hogy többen is kiváló teljesítményt nyújtottak ezen a délutánon, de mint CSAPAT tökéletesen működtünk. Minden játékosunknak jár a gratuláció!

Amariutei Sorin: Külön értéket ad a mai győzelemnek, hogy bajnokesélyest vertünk meg. A tiszekécskei mérkőzéstől számítva, ami azokon a találkozókon nem jött össze, ma végre sikerült. Nagyon örülök, három helyzetből kétszer sikerült betalálnom.

Kis Péter: Ezzel a mérkőzésel feltettük arra a bizonyos tavaszi szezont jelentő i-re a pontot. Ragyogó mérkőzésen egy kiváló csapat ellen játszottunk kiemekedő teljesítménnyel. Ez csak egységes csapattal lehetséges. Két mérkőzés után volt hiányérzetem, Kiskőrös és Kiskunmajsa ellen, a többi találkozón jó teljesítményt tudtunk nyújtani. Ez a mai győzelem pedig fantasztikus!