Női megyei I. - 18. forduló

Nyomtatás E-mail
2016. május 22. vasárnap, 07:02

Katymári SE - Kiskunhalasi FC 0:6 (0:3)

MEGVÉDTE BAJNOKI CÍMÉT A KISKUNHALAS, A GÓLKIRÁLY CSAMANGÓ DÓRA LETT 17 TALÁLATTAL!

Kiskunhalas: Balázs T. - Seprényi (Orgoványi), Nagy Zita, Kovács K. (Lajos V.), Ruzsa V. (Hernádi) - Jónás, Nagy Vivien, Törteli (Komlós) - Csamangó (Ádám M.)

Gólok: Csamangó(2), Törteli, Nagy V, Herádi és Orgoványi

Az utolsó forduló döntött a női bajnokság végkimeneteléről, ahol Katymárra látogattunk. A hazai csapat előtt minden elismerésünk, mert annak ellenére, hogy létszámhiányosan (mínusz két fő) tudtak kiállni, mégis vállallták, hogy lejátszák a mérkőzést.

Ennek köszönhetően csak az volt a kérdés, mikor sikerül az első gólunkat megszerezni. A magas fű, a vakondtúrások és "rejtett " buckák nagyon megnehezítették a játékunk, az első húsz percben gyakorlatilag semmi sem sikerült. Majd Csamangó gólja megtörte ezt, és az első gól után már egyértelmű lett a különbség a két csapat között. Onnan már csak a gólok számában megmutatkozó különbség mértéke volt kérdéses, melyet a lányok a két félidőre egyformán elosztva (3-3) nyerték meg a mérkőzést és a bajnokságot.

Egészen imponáló a gólkülönbség, 38 rúgott gól mellett mindössze 3 kapott a végelszámolás. Különösen imponáló, hogy az őszi negyedik forduló 60. percében volt az, amikor utoljára gólt tudtak szerezni ellenünk. Tavasszal 3 döntetlen mellett négy 3-0 és egy 6-0-ás győzelem következett. Csamangó Dóra első felnőtt idényében 17 alkalommal lépett pályára, és ott 17 gólt szerezve a bajnokság legeredményesebb játékosa lett.

Bravó! Szép volt lányok!

A bajnokcsapat tagjai: BALÁZS TÍMEA, CSAMANGÓ DÓRA, NAGY VIVIEN, JÓNÁS CSILLA, ORGOVÁNYI IVETT, RUZSA VIVEN, ÁDÁM MÁRIA, KOMLÓS MAJA, LAJOS VIVIEN, SEPRÉNYI ANDREA, NAGY ZITA, KOVÁCS KLAUDIA, TÖRETLI CINTIA, HERNÁDI ORSOLYA, SZTOJKA VIKTÓRIA. EDZŐ: HALÁSZ GÉZA