Nyomtatás E-mail
2018. május 01. kedd, 18:47

Kiskunhalasi FC - Kiskunfélegyházi HTK 3:2 (2:1)

Jegyzőkönyv

Önbizalomtól duzzadva várhattuk a mérkőzést, hiszen a tavasz folyamán szárnyal a csapatunk. A múlt heti bácsalmási rangadó pedig hatalmas erőt adhatott a mai mérkőzéshez. A feszültség már a bemelegítésnél érezhető volt a csapaton, tudtuk hogy meg kell nyerni a meccset a célunk eléréséhez. Mindkét csapatnak voltak hiányzói a hazaiaknak Keresztúri Márk, és Vincze Gergő, a Vendégeknél Berekszászi Gergő, és Csertő Gábor. Hála Istennek most a mérkőzés elejétől kezdve jól tudtunk játszani nagyon stabil volt a védekezésünk.

Az 5.percben Virág lépett ki ziccerben de nem bírta góllal befejezni az akciót. A játék az első 10-15 percben inkább középen ment, ott gyűrték egymást a felek. A 16. percben azonban a félpályánál történt egy fault, ami után Földes élesen lőtte a labdát a kapu felé, a kapus kiejtette a labdát 1:0.

Ezt követően a Félegyháza próbált minél gyorsabban játszani és a jobboldalukon Csertő Bencét minél többször játékba hozni, az ő gyorsaságára építve a játékot. Egy beadásnál kapusunk Molnár Patrik rosszul jött ki, és kapura tudtak lőni a vendégek, de Becze Milán a gólvonalon állva megmentette a csapatot a góltól. A 32. percben egy nagyon szép támadás végén Gyenizse remek passzát követően Földes bombázott a léc alá 25 méterről, 2:0.

Kicsit megnyugodhattak a hazaiak. 5 percre rá sajnos elaludtunk hátul, és ezt a vendég alakulat ki is használta, Kurgyis Bence gurított a hálóba 2:1. A félidő előtt még Földes beadását követően Lavati fejelt mesterien kapura, keveset tévedett.

2:1-gyel mentek szünetre a csapatok. A félidőben kapust cserélt a vendégek trénere, és feltolták a védekezésüket teljesen, emiatt hatalmas területek nyíltak nekünk, amik után kis odafigyeléssel lezárhattuk volna a mérkőzést. A második félidő 15. percében Lavati szögletét Földes fejelte talán a gólvonal mögé, a játékvezető azonban nem ítélt gólt.

Ezt követően jött az ivószünet, ami után Földes szabadrúgására érkezett a vendégek védője, és saját kapujába továbbította a labdát 3:1. A Félegyháza becsületesen küzdött és a 85. percben a vendégek legjobbja, Szabó Ádám szerencsés körülmények között tudott ismét szépíteni, miután beszorult csapatunk.

Hatalmas küzdeni tudással, akarattal, bebizonyítottuk, hogy mire vagyunk képesek, az egyik legnehezebb meccsen sikerült nyernünk. Ezzel a győzelemmel már a 4. helyen vagyunk, 4 pontra a dobogótól.

Gól: Földes Péter 2,Balog Ákos öngól.

Kiskunhalasi FC: Molnár Patrik – Szolyák Szabó Balázs, Sutka Zsolt, Becze Milán, Molnár Péter, Tóth Ákos, Gyenizse Bence, Földes Péter (Kuhn Erik 92’,) Palásti Levente (Oláh Bence 63’,) Virág Ádám, Lavati Alex