facebooktwittericon admin

Női Futsal Magyar Kupa

Nyomtatás E-mail
2009. október 30. péntek, 01:00
Egy igazán jó női mérkőzést láthatott, aki kilátogatott péntek délután a Vári Szabó István Sportcsarnokba. Női Futsal Magyar Kupa mérkőzésen a Somafone-KHTK NB I.-ben szereplő csapatát fogadta az egy héttel ezelőtt NB II.-ben bemutatkozó Kiskunhalasi FC. Az első félidőben lányosan tapogatózó játék folyt a pályán, a vendégek akarata érvényesült, helyzeteket dolgoztak ki, melyek góllá értek, így a 10. percben már 0:2 állt az eredményjelzőn. A félidő hajrájában egy formás támadás végén sikerült a hazaiaknak is kapuba találnia.
A hazai gólnak köszönhetően a második félidőre egy agilis, harcos Halas jött ki. A játék a vendégek kapuja előtt folyt, helyzeteket dolgoztak ki lányaink, a szerencse nem pártolt melléjük, így minden kimaradt. Sok erőt kivett csapatunkból ez az agresszív játék, a mérkőzés végére fizikálisan és mentálisan is fölénk emelkedett a rutinos első osztályú csapat. S hát ami nem jött be nálunk, az összejött vendégoldalon, a 38. és 39. percben szerzett góljaikkal végül magabiztos győzelemmel a magasabb osztályú csapat jutott a következő körbe. Szép volt lányok! Külön ki kell emelni Balázs Tímea kapusunk védéseit,magabiztosságot adott az egész csapatnak. Hajrá Halas!

Játékvezető: Kőrösi János, asszisztense: Eke László, időmérő: Kávai János

Kuhn Róbert: Akár fordítva is alakulhatott volna a végeredmény, de ameddig mi 20 kapura lövésből csak 1 gólt szereztünk, addig az ellenfél kihasználta súlyos védelmi hibáinkat. Persze úgy nehéz nyerni egy ilyen kaliberű csapat ellen, hogy játékosaink fele remegő lábakkal és lehajtott fejjel lép pályára.
Az eredmény alakulása: 0:1 (2'), 0:2 (10'), 1:2 (17'), 1:3 (38'), 1:4 (39')