Megyei I. osztály, 14. forduló

FADDIKORR-KFC - HARTA SE 3:0 (1:0)

Kiskunhalas, 160 néző. Vezette: Kiss, Juhász, Bosnyák

Gól: Bereczki, Papp, Csáki

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, agresszív letámadással próbálkoztak, az első perc végén lövéssel is fejezték be támadásukat, de az csak oldalhálót talált. Nem kellett várni sokat a halasi válaszra, Mihalkó ígéretes labdavezetését csak szabálytalansággal tudták megállítani, a szabadrúgást Grácz végezte el, lövése a bal kapufa mellett kerülte el a kaput.

Szórványos kontrákkal próbált a Harta előnybe kerülni, de ezeket rendre jól hatástalanítottuk. A 31. perc hozta vezető találatunk, Grácz futott el bal oldalon, jól adta be, Sorin lövés helyett továbbtette a játékszert Bereczkinek, aki gyakorlatilag üres kapuba kellett találjon, 1:0. Alig két percre Papp végzett el szabadrúgást, a kipattanó labda Sorin elé került, lövésébe jól ugrott be a vendég hálóőr, de mégis hatalmas ziccer volt, ami kimaradt.

A második játékrész elején beszorítottuk a vendégeket kapujuk elé. Többször szabadrúgásokból veszélyeztettünk, jött az újabb Sorin lehetőség is, de ekkor még a szerencse elkerült minket. Aztán a 62. perc meghozta Papp első halasi gólját, előnyszabály után érkezni kellett kapu előtti beadásra, amire Ő volt aki legjobban ért, gólt szerezve.

Az utolsó 5 percet megpróbálta Harta megnyomni, kitámadtak, feltolták a védekezésüket. Ennek köszönhetően megnyílt a lehetőség kontratámadás vezetésére, a 92. percben Csáki ért Grácz beadására, beállítva ezzel a végeredményt.

Nehéz időszak után vagyunk. A felkészülés alatt csak műfüvön tudtunk edzeni, most voltunk pályánkon második alkalommal. Sajnos a füves pálya talaja nagyon messze van az elfogadható minőségtől, ez bizony jelentősen megnehezíti az eredményes szereplést. Még akkor is, ha ma biztos győzelmet sikerült szerezni.

Több említésre számot tartó teljesítményt ki kell emelni, nem kaptunk gól (az ősszel 4-et), mindhárom gólunkat más szerezte, és nem csatár, Grácz pedig sok futással, hasznos játékkal és két gólpasszal vétette észre magát.