Megyei I. osztály, 19. forduló

FADDIKORR-KFC - BÁCSALMÁSI PVSE 4:2 (3:1)

Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Fehérvári Patrik, Rácz Béla, Szabó Gábor

Gól: Sorin, Tóth, Mihalkó, Torma ill. Vuckovic 2

Két köszöntéssel indult a bajnoki felvezetője, Csáki Róbert 200. alkalommal lépett pályára a Kiskunhalasi FC játékosaként, Ács Gergely pedig a 20. születésnapját töltötte be a mérkőzés napján.

Jól kezdtük a mérkőzést, rögtön támadólag léptünk fel, ám az első két percben két lövésünk is elkerülte a vendégkaput. A 8. perc is Sorin helyzetet hozott, miután Torma készített le neki egy labdát. Gyakorlatilag uraltuk a mérkőzést, amikor váratlanul - de el kell ismerni egy szép támadás végén - Vuckovic fejjel volt eredményes bal oldalról érkező beadás végén. Sőt a 11. percben kapott gól után még egy hatalmas kapufát is feljegyezhettünk almási oldalon, ami ha bemegy, lehet eldől a mérkőzés a 18. percben.

Aztán a 19. percben lemásoltuk a vendégek első gólját, a születésnapos beadását Sorin fejelte kapuba. Az egyenlítés megzavarta Bácsalmást, a 30. és 31. percekben szerzett Tóth Tamás és Mihalkó Máté gólokkal már javunkra fordítottuk a mérkőzést. A 36. percben Tormát ütötték el 16-oson belül, érthetetlen módon néma maradt a síp.

A második játékrész Tóth helyzettel kezdődött, majd pedig Torma góllal folytatódott, aki Mihalkó szögletét fejelte Koncsok kapujába. A 4-1 ellenére sem adta fel a vendég Bácsalmás, sok támadást vezettek, melyek egyre veszélyesebbek is lettek. A 67. percben Gerner mentett szögletre egy hatalmas ziccert, két percre rá viszont kapitulált Vuckovic vizes talajon megcsúszott és felgyorsult lövésénél.

Vuckovic a 76. percben ismét főszereplővé lépett elő, szabálytalansága piros lapot ért. A vendégek ekkor sem adták fel, emberhátrányban is támadólag léptek fel. Mi meg talán kicsit bután játszottunk ebben az időszakban, hisz együtt futottunk az Almással, ahelyett, hogy a labdát járattuk volna. Ekkor hiányzott a sporttevékenységtől egy mérkőzésre eltiltott Márton Zsolt edző a kispadról.

A 91. percben egy szabadrúgás utáni lesállás miatt meg nem adott gól borzolta a vendégek idegeit, ez a mérkőzésen készült videófelvételen jól látható lesz.

A két idegenben elszenvedett vereségek után győzelemmel értünk vissza hazai pályára. Ezt szombaton a Lajosmizse ellen lehet megismételni, ismét itthon játszunk.

Jáger Levente tudósítása és fotói a Halasmédián!