21. forduló - Felnőtt

Nyomtatás E-mail
2010. április 11. vasárnap, 01:00
A tavasz legjobb mérkőzését láthatta aki kilátogatott a Városi Sportpályára. Két kiválóan felkészített csapat, végig parázs és küzdelmes csata folyt a pályán. Cs.-Kovács bravúrja kellett, hogy ne kerüljünk hátrányba, a jogosan megítélt 11-es hárításával erőt adott a hazaiaknak. Majd kihasználva a vendég védők bizonytalanságát, Ficsór góljának örülhetett a hazai közönség. A félidő utolsó percében File 25 méterről eleresztett bombája csattant a kapufán, kis szerencsével jelentős előnnyel várhattuk volna a második játékrészt.
A játék képe és minősége ekkor sem változott. Az izsáki csapat mindent megpróbált, hogy hátrányát ledolgozza, a játék a hazai kapu előtt folyt. Egy újabb kontratámadásunk, valamint vendég védelmi hibát kihasználva Ficsór Miki két gólosra növelte előnyünket. Erre gyorsan válaszolni tudott a vendégcsapat, ismét szoros lett az eredmény. Ezután egy vendégek által elért kapufa okozott nehéz pillanatokat, a meccs utolsó percei azonban a mienk volt. A frissen beállt Csányi előtt két nagy gólszerzés is adódott, nagyobb rutinnal sikeresen fejezte volna be mindkét lehetőséget. A győzelem nagyon fontos volt a felzárkózás érdekében. A győzelem áldozattal járt, sérülés következtében Kárász Zsolt játékára bizonytalan ideig nem számíthatunk. (A mérkőzésről szóló tudósítást  itt olvashatja izsáki szemszögből.)

Játékvezető: Tóth Sándor, asszisztense: Nasz Róbert, Tóth Pál

Jó: Csehó-Kovács Krisztián, File István, Ficsór Miklós, Farkas András illetve senki.

Gréczi Gábor: A mérkőzés előtt felhívtam csapatom figyelmét arra, hogy a Kiskunhalas nem olyan rossz csapat, mint a tabella mutatja. Kihagytunk egy büntetőt, és az előny helyett hátrányba kerültünk. Rutinos játékosaim hibáztak, ezt könyörtelenül kihasználták. Cserékkel próbáltam frissíteni, ma ők sem tudtak érdemben hozzátenni az eredményes játékhoz.

Márton Attila: Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, égetően fontos volt, hogy pontokat szerezzünk. Külön emeli a győzelmünk értéket, hogy egy kiváló játékerőt képviselő csapatot sikerült legyőzni.Taktikusan játszva, jó erőnlétünknek köszönhetően megkezdtük a felzárkózást. Gratulálok játékosaimnak, betartották a kért utasításaim, ez sikerre vezetett.

A forduló további eredményei:Orgovány-Kiskunfélegyháza 0:1, Kerekegyháza-Dusnok 3:1, Akasztó-Solt 2:2, Kunszállás-Tompa 1:1, Soltvadkert-Ladánybene 1:1, Bácsalmás-Kalocsa 3:1, Harta-Kiskőrös 1:0